logo vivaoliva

projekt realizowany przez
Fundację Wspólnota Gdańska

logo wspólnota gdańska

Skarby Oliwian

skarby oliwian

Wesprzyj nas 1%

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Wesprzyj kulturę i sztukę przekazując 1% podatku:
KRS 0000286430

Podsumowanie roku 2021 - kliknij tutaj, aby zobaczyć

Dokumenty informacyjne

instytucja

Diesel S.C. naprawa pomp. mechanika samochodowa

Adres
80-385 Gdańsk
ul. Gen Bora Komorowskiego 1A

Kontakt
tel. stac. 58 552 42 45
tel. kom. 606 881 154

Bracia Adam i Piotr Kuźmicz prowadzą jeden z najbardziej znanych warsztatów samochodowych w Oliwie. Specjalizują się w naprawie układów paliwowych silników wysokoprężnych. Działalność firmy rozpoczął ich ojciec Bogdan Kuźmicz roku 1993 – naprawiał przede wszystkim pompy paliwowe, głównie do samochodów ciężarowych. Adam i Piotr pomagali ojcu już jako kilkunastoletni chłopcy. Warunki pracy w warsztacie na Starym Rynku Oliwskim były ciężkie. Zimą praca w warsztacie wymagała bardzo ciepłych ubrań. W latach 2001 - 2002  warsztat znajdował się przy ul Piastowskiej, zaś od 2002 roku na terenie dzierżawionym od PKP, wzdłuż ul Droszyńskiego. Bracia utrzymują profil firmy zapoczątkowany przez ojca i zajmują się tylko układami paliwowymi silników wysokoprężnych. Ta wąska specjalizacja wciąż jest w cenie.

Zdaniem właścicieli zakładu Oliwa to idealny punkt dla usług motoryzacyjnych. Głównie za sprawą lokalizacji, bliskości wielu specjalistycznych hurtowni i zakładów usługowych. Klienci przyjeżdżają z całego Trójmiasta.

Ich klientami są głównie posiadacze starszych samochodów, w których wymiana podzespołów silnika przekraczałby wartość samochodu. Bracia Kuźmicz mają opinię specjalistów od trudnych przypadków, a ich warsztat przez wielu określany jest “ostatnią deską ratunku”.

wróc do góry