logo vivaoliva

projekt realizowany przez
Fundację Wspólnota Gdańska

logo wspólnota gdańska

Skarby Oliwian

skarby oliwian

Wesprzyj nas 1,5%

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Wesprzyj kulturę i sztukę przekazując 1,5% podatku:
KRS 0000286430

Podsumowanie roku 2023 - kliknij tutaj, aby zobaczyć

Podsumowanie roku 2022 - kliknij tutaj, aby zobaczyć

Dokumenty informacyjne

wydarzenie

ŚWIATOWY DZIEŃ OPOWIADACZY. spotkanie

organizator: Biblioteka Oliwska, Filia nr 2 WiMBP
kiedy? rozpoczyna się 2017.03.17 kończy 2017.03.17, 19.00-20.00
gdzie? piątek / 17 marca / 19.00, Biblioteka Oliwska, 80-320 Gdańsk, ul. Opata J. Rybińskiego 9

W ten magiczny wieczór Opowiadacze na całym świecie snuć będą swoje historie. W różnych miejscach, w różnych językach poruszą ten sam temat - Metamorfozy. Z okazji tego wydarzenia grupa Łowcy Słów zaprosiła gościa specjalnego, Marka Majewskiego, który uświetni wieczór swoją muzyką. Serdecznie zapraszamy 17 marca (PIĄTEK) o godzinie 19.00

MAREK MAJEWSKI – Autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen. Scenarzysta i reżyser, a także konferansjer licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Laureat miedzy innymi
Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (ostatnio pierwsze miejsce), Festiwalu Dobrego Humoru, Spotkań „SMAK”, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Warszawskiej Giełdy Piosenki oraz „Szant Pod Żurawiem”.

W dorobku autorskim ma m. in. płyty „Piosenki dziecinne”- 1998,

„Czasy lewej kasy” - 2005, płytę żeglarską „Szantyryk szantymentalny” – 2008,

płytę „Tylko z gitarą” - 2011, płytę „Że tobie się jeszcze chce”- 2016,

kasetę wideo „Latający teatrzyk U`Lotka” z autorskim programem kabaretowym a także książkę „Pies też człowiek, czyli wiersze psubrata” – 2010.
Znany z łamów tygodnika „WPROST”, gdzie stworzył nową formę felietonu w formie fraszki, następnie z tygodnika „Newsweek” i dziennika „Polska”,radiowego magazynu „ZSYP”, programów „Kawa czy herbata” i „Sprawa dla reportera” oraz „Kabaretowa Lista Przebojów”. Do niedawna współpracownik radiowej „Trójki”.
Autor wielu piosenek, wierszy i bajek dla dzieci, drukowanych kiedyś w „Świerszczyku”, a obecnie między innymi w szkolnych podręcznikach do języka polskiego.

W telewizyjnej „Ciuchci” stworzył postać Pana Poety.
Wieloletni artysta kabaretów „Pod Egidą” i „Sześćdziesiąt minut na godzinę”.
Od kilkunastu lat uczestnik i laureat licznych festiwali i imprez żeglarskich i szantowych.
Od 1996 roku prowadzi także w Warszawie własną stałą scenę kabaretową pod nazwą: „Kabaretowa Scena Przyjaciół Marka Majewskiego”, skupiającą najlepszych polskich artystów kabaretu, teatru i estrady.
Jako autor, reżyser i konferansjer występował m. in. w USA, Kanadzie, Australii, a także w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Szwecji, Włoszech i w Izraelu.

 

Elżbieta i Groszek Stanilewicz, inicjatorki powstania grupy "Łowcy Słów". Wieloletnie słuchaczki i propagatorki ożywiania zapomnianej sztuki opowiadania. Miłośniczki baśni i ciekawych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Bywamy w Domach Kultury, szkołach, bibliotekach… Wchodzimy na sceny teatralne i kawiarniane - jesteśmy tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń - opowiadaniem …

…. Bo sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, legendy, przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem - jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd.

Groszek Stanilewicz romanistyka na UŁ; warsztaty dramy I , II stopnia; kurs Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom Rodzin z Problemami Alkoholowymi 2010r; Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na GWSH(2013r.); warsztaty słowa żywego u Jihad Darwiche (Francja); wolontariat przy Fundacji Dr Clown i PSOUU; członek zespołu muzycznego REMONT POMP; gdański wolontariusz roku 2014r. Od 2009r. prowadzi lekcje francuskiego w Przedszkolu Kota Edwarda.

Laureatka francuskojęzycznych konkursów literackich organizowanych przez KUL (2001,2002). W tym okresie został napisany HUMANUS - pierwsza baśń, która doczekała się publikacji (2012r). Podczas pobytu na Węgrzech, w 2009r. powstał UMEME CHANGA, który z kolei na publikację czekał do 2015r. Od 2010 roku, jako ½ grupy Łowcy Słów, zajęła się krzewieniem sztuki opowiadania.

Elżbieta Stanilewicz - mgr farmacji, kosmetyczka ( makijaż artystyczny dla dzieci od 1989 r. ) - wykładowca zawodowy w technicznych i wyższych szkołach kosmetycznych. - wieloletnia praca ze szkolnym kółkiem teatralnym w Łodzi i we Francji - warsztaty opowiadaczy Toruń 2010 r, Francja 2011 r. - wielokrotne prowadzenie warsztatów słowno-artystycznych dla dzieci ( Muzeum Etnograficzne, NCK, biblioteki, Muzeum Archeologiczne, Centrum Kota Edwarda ….) - współpraca z osobami niepełnosprawnymi Gdańsk, Zylina

Łowcy Słów - grupa opowiadaczy.

wróc do góry