logo vivaoliva

projekt realizowany przez
Fundację Wspólnota Gdańska

logo wspólnota gdańska

Wt. 20 marca 2018

<--    marzec 2018   -->
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • Sb

Skarby Oliwian

skarby oliwian

znajdź w Oliwie

Banery

Korzystasz z tej www? zobacz

wydarzenie


OBŁĘDNE ZWIERZĘTA. spotkanie

organizator: Biblioteka Oliwska, Filia nr 2 WiMBP
kiedy? rozpoczyna się 2017.04.20 kończy 2017.04.20, 19.00-20.00
gdzie? czwartek / 20 kwietnia / 19.00, Biblioteka Oliwska, 80-320 Gdańsk, ul. Opata J. Rybińskiego 9

Obłędne zwierzęta

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wieczory opowieści. Tym razem niezwykłe opowiadaczki Elżbieta i Groszek Stanilewicz, znane już wszystkim jako Grupa Łowcy Słów, snuć będą opowieści o niezwykłych ZWIERZĘTACH. Spotkanie przeznaczone dla osób powyżej dziesiątego roku życia.
Elżbieta i Groszek Stanilewicz, inicjatorki powstania grupy "Łowcy Słów". Wieloletnie słuchaczki i propagatorki ożywiania zapomnianej sztuki opowiadania. Miłośniczki baśni i ciekawych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Bywamy w Domach Kultury, szkołach, bibliotekach… Wchodzimy na sceny teatralne i kawiarniane - jesteśmy tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń - opowiadaniem …

…. Bo sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, legendy, przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem - jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd.

Groszek Stanilewicz romanistyka na UŁ; warsztaty dramy I , II stopnia; kurs Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom Rodzin z Problemami Alkoholowymi 2010r; Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na GWSH(2013r.); warsztaty słowa żywego u Jihad Darwiche (Francja); wolontariat przy Fundacji Dr Clown i PSOUU; członek zespołu muzycznego REMONT POMP; gdański wolontariusz roku 2014r. Od 2009r. prowadzi lekcje francuskiego w Przedszkolu Kota Edwarda.

Laureatka francuskojęzycznych konkursów literackich organizowanych przez KUL (2001,2002). W tym okresie został napisany HUMANUS - pierwsza baśń, która doczekała się publikacji (2012r). Podczas pobytu na Węgrzech, w 2009r. powstał UMEME CHANGA, który z kolei na publikację czekał do 2015r. Od 2010 roku, jako ½ grupy Łowcy Słów, zajęła się krzewieniem sztuki opowiadania.

Elżbieta Stanilewicz - mgr farmacji, kosmetyczka ( makijaż artystyczny dla dzieci od 1989 r. ) - wykładowca zawodowy w technicznych i wyższych szkołach kosmetycznych. - wieloletnia praca ze szkolnym kółkiem teatralnym w Łodzi i we Francji - warsztaty opowiadaczy Toruń 2010 r, Francja 2011 r. - wielokrotne prowadzenie warsztatów słowno-artystycznych dla dzieci ( Muzeum Etnograficzne, NCK, biblioteki, Muzeum Archeologiczne, Centrum Kota Edwarda ….) - współpraca z osobami niepełnosprawnymi Gdańsk, Zylina

Łowcy Słów - grupa opowiadaczy.

wróc do góry