logo vivaoliva

projekt realizowany przez
Fundację Wspólnota Gdańska

logo wspólnota gdańska

Piąt. 23 marca 2018

<--    marzec 2018   -->
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • Sb

Skarby Oliwian

skarby oliwian

znajdź w Oliwie

Banery

Korzystasz z tej www? zobacz

profil artysty

Arkadiusz Baniecki

gatunki powiązane z artystą: malarstwo

Arkadiusz Baniecki jest synem Kazimierza Banieckiego artysty malarza i grafika. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie. Ukończył również studia podyplomowe, etyka i ekologia, na Uniwersytecie Gdańskim. Tworzy od wielu lat na Wybrzeżu. Arkadiusz Baniecki jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku i Klubu Środowisk Twórczych SPATiF. Zajmuje się także działalnością pedagogiczną w Gdańsku.

Wystawy w kraju:

Braniewo, Gdańsk ,Gdynia, Krynica Morska, Łódź, Mielec, Ostrowiec Świętokrzyski, Płoskinia, Sieradz, Sopot, Radom,Tczew, Wałbrzych

Udział w:

Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Gdyni

Ωuadro-Art w Łodzi

Ogólnopolska Wystawa Marynistyczna na „Darze Pomorza” w Gdyni

Jubileuszowa wystawia 100-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku 2011

Aukcja dzieł sztuki na rzecz dzieci chorych w Łodzi 2014

Wernisaż malarstwa w Galerii ZPAP w Gdańsku, luty 2015

Wystawa w Fabryce Sztuk w Tczewie 2016

Wystawa w Filharmonii Baltyckiej w Gdańsku 2017

Wystawy zagranicą:

Szwecja i Niemcy

Udział w:

Międzynarodowe konkursy w Atenach i Wenecji.

 

Rozwój twórczości Arkadiusza Banieckiego to proces pogłębiania problematyki i warsztatu malarskiego.. Buduje on sztukę zwróconą ku wyszukanemu odbiorcy. Jego dzieła to świat fantazji, symbolu, skrótu myślowego, wyobraźni i wyimaginowanej rzeczywistości.. Przedstawione są w sposób zawodowy, gdzie główny nacisk kładzie się na udramatyzowanie formy malarskiej. Wizje Banieckiego są pełne szczególnego patosu plastycznego. Przyjęta idea twórcza działa dzięki wnikliwej obserwacji i syntezie myślowej pokazuje całą prawdę o więzi człowieka z otaczającym go światem. W ramach tego ukształtowanego stylu mamy do czynienia z bogatymi i zróżnicowanymi środkami wyrazu. Obrazy są najbardziej dosłownym spełnieniem myśli twórcy, funkcjonują równocześnie jako namacalny przedmiot i jako doznanie estetyczne i wzrokowe. Są z natury swej dziełami obdarzonymi pięknem bujnej fantazji artysty. Działa tu wytężona wyobraźnia. Tak, więc pobudzanie skojarzeń, odwoływanie się do fantazji i inteligencji odbiorcy są głównym zadaniem malarstwa Arkadiusza Banieckiego.

Z archiwum artysty

grafika 355,
grafika 356,
grafika 357,
grafika 358,
grafika 359,
grafika 360,
grafika 361,
grafika 362,
grafika 363,
grafika 364,

wróc do góry