logo vivaoliva

projekt realizowany przez
Fundację Wspólnota Gdańska

logo wspólnota gdańska

Wt. 21 września 2021

<--    wrzesień 2021   -->
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • Sb

Wesprzyj nas 1%

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Wesprzyj kulturę i sztukę przekazując 1% podatku:
KRS 0000286430

Podsumowanie roku 2020 - kliknij tutaj, aby zobaczyć

Skarby Oliwian

skarby oliwian

znajdź w Oliwie

Banery

Korzystasz z tej www? zobacz

instytucja

Auto-moto-service COMPLEX. Jerzy Dzidziul

Adres
80-324 Gdańsk
ul. Stary Rynek Oliwski 7

Kontakt
tel. stac. 58 552 1153
tel. kom. 602 494 404
mail. jurek.dz@wp.pl

Jerzy Dzidziul otworzył swój warsztat samochodowy w 1988 roku. Wcześniejsze doświadczenia z branży motoryzacyjnej zdobywane w POLMOZBYCIE i PZU zaowocowały chęcią stworzenia własnej firmy. Pan Jerzy był jednym z pierwszych indywidualnych przedsiębiorców w Gdańsku. Jego warsztat ma numer ewidencyjny 880.

Oliwę jako miejsce swojej działalności wybrał właściwie przez przypadek. Właśnie tu znalazł tanie pomieszczenia, obok nieistniejących już stolarni i złomowca. Warsztat funkcjonuje nieprzerwanie w tym samym miejscu, jednak z powodu rozbudowy sąsiednich nieruchomości konieczne było wytyczenie nowego dojazdu od ul. Leśnej.

Kilkakrotnie czarne chmury kłopotów administracyjnych wisiały nad przyszłością firmy, jednak jak podkreśla pan Jerzy, zawsze ostatecznie Opatrzność pomagała znaleźć rozwiązanie. Obecnie teren jest objęty nadzorem konserwatora zabytków, co niestety ogranicza rozwój warsztatu. To specyfika prowadzenia działalności gospodarczej w Starej Oliwie.

Obecnie pracuje w warsztacie dwóch nadzwyczaj sprawnych mechaników. Auto Complex cieszy się wśród klientów legendarną solidnością i punktualnością. Pan Jerzy mówi, że bardzo się stara być wiarygodnym w tym, co proponuje ludziom powierzającym mu swoje auta. 

wróc do góry