logo vivaoliva

projekt realizowany przez
Fundację Wspólnota Gdańska

logo wspólnota gdańska

Czw. 23 września 2021

<--    wrzesień 2021   -->
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • Sb

Wesprzyj nas 1%

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Wesprzyj kulturę i sztukę przekazując 1% podatku:
KRS 0000286430

Podsumowanie roku 2020 - kliknij tutaj, aby zobaczyć

Skarby Oliwian

skarby oliwian

znajdź w Oliwie

Banery

Korzystasz z tej www? zobacz

instytucja

Naprawa obuwia Robert Dzióbek

Adres
80-381 Gdańsk
ul. Droszyńskiego 1

Kontakt
tel. kom. 668 119 963
mail. dziuba22@hotmail.com,

Tak naprawdę trudno powiedzieć, kiedy wszystko się zaczęło. Naprawianie butów jest w rodzinie państwa Dzióbków profesją obecną od dawna. Pan Robert prowadzi swój zakład, odziedziczony po ojcu, od roku 1997. W baraku przyklejonym niemal do kolejowych torów, tuż przy oliwskim dworcu, pracuje od 4 lat. Wcześniej przyjmował klientów kilka domów dalej, w zaadaptowanym na potrzeby szewskie własnym garażu.

Dziś panowie Robert i Bartłomiej (syn) pracują codziennie pełną parą. Szczycą się klientelą z Trójmiasta, ale też z miejsc bardziej odległych. Jest więc klientka ze Szwecji, która każde odwiedziny w ojczyźnie łączy z wizytą u szewca. Przywozi kilka, czasem kilkanaście par do naprawy. Są też inni, którzy przyjeżdżając ze świata do krewnych, przywożą ze sobą sterty butów.

Interes się kręci, Dzióbkowie nie narzekają i z optymizmem patrzą w przyszłość. I chociaż buty już nie takie jak dawniej, a wielu klientów łata je do granic możliwości, szewcy wierzą, że na ich usługi jeszcze długo będzie spory popyt.

Przy oliwskim rynku mają dodatkowy punkt przyjęć, który przysparza zamówień.

Pan Robert nie opiera się trudniejszym zleceniom, choć te czasem wymagają więcej czasu i uwagi. Przyznaje, że zarówno ojciec, jak i on sam, są samoukami. Radzą sobie na rynku bez czeladniczych czy mistrzowskich tytułów. To klient, ich zdaniem ocenia jakość pracy, jaką wkładają w każdą przyjętą parę obuwia, dzień po dniu.

Bartłomiej przyucza się do zawodu, patrząc na ojca. Może przyjdzie dzień, gdy rozwinie działalność o usługę, która już niemal zginęła w nowoczesnym świecie - wyrób butów na miarę. Kto wie….

wróc do góry