logo vivaoliva

projekt realizowany przez
Fundację Wspólnota Gdańska

logo wspólnota gdańska

Wt. 21 września 2021

<--    wrzesień 2021   -->
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • Sb

Wesprzyj nas 1%

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Wesprzyj kulturę i sztukę przekazując 1% podatku:
KRS 0000286430

Podsumowanie roku 2020 - kliknij tutaj, aby zobaczyć

Skarby Oliwian

skarby oliwian

znajdź w Oliwie

Banery

Korzystasz z tej www? zobacz

instytucja

"Auto-Service" S.C. Warsztat samochodowy Głębocki Nowacki

Adres
80-324 Gdańsk
ul. Stary Rynek Oliwski 2

Kontakt
tel. stac. 58 552 26 87

Wszelkie nadwyrężone sprzęgła, gaźniki i silniki były tu poddawane pełnej renowacji przez dziadka pana Krzysztofa Głębockiego już od 1950 roku.

W 1982 roku zakład przejął Jerzy Nowacki, absolwent technikum samochodowego. Doświadczenie zdobywał w kilku warsztatach samochodowych oraz w Stoczni Marynarki Wojennej. Zawód stał się pasją, którą postanowił realizować we własnym zakładzie. Wkrótce do warsztatu dziadka wrócił Krzysztof Głębocki. Obaj panowie posiadają dyplomy mistrzowskie. Z tego tytułu mają uprawnienia do szkolenia kolejnych kadr czeladników oraz przeprowadzania egzaminów mistrzowskich. W swojej karierze wykształcili już ok. 60 uczniów oraz dwie uczennice. Zakład działa w programie „Kapitał rąk ludzkich” finansowanym przez UE.

Nie raz pod warsztat podjeżdżały zbolałe auta państwa Wałęsów, księży z Katedry Oliwskiej, znanych prawników i profesorów… bo, jak mówią panowie Krzysztof i Jerzy, psują się wszystkie auta, zwłaszcza te „nafaszerowane” elektroniką.

Dzisiaj jest większa różnorodność w pracy, niż kilkadziesiąt lat temu, gdy pod zakładem stały cztery identyczne samochody. Nic więc dziwnego, że czasem dochodziło do zabawnych sytuacji, np. omyłkowej wymiany sprawnej skrzyni biegów czy sprzęgła.

wróc do góry