logo vivaoliva

projekt realizowany przez
Fundację Wspólnota Gdańska

logo wspólnota gdańska

Wt. 21 września 2021

<--    wrzesień 2021   -->
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • Sb

Wesprzyj nas 1%

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Wesprzyj kulturę i sztukę przekazując 1% podatku:
KRS 0000286430

Podsumowanie roku 2020 - kliknij tutaj, aby zobaczyć

Skarby Oliwian

skarby oliwian

znajdź w Oliwie

Banery

Korzystasz z tej www? zobacz

instytucja


logotyp instytucji

Witraż Amberlamp

Adres
80-324 Gdańsk
ul. Stary Rynek Oliwski 20A

Kontakt
tel. stac. 58 554 80 78
mail. biuro@amberlamp.com.pl

Każdy, kto zajrzy do pracowni lamp witrażowych, usytuowanej w samym sercu Starej Oliwy, zachwyci się rzemieślniczym kunsztem pracujących tam osób. Istniejącą od 27 lat pracownię pod nazwą PZ Witraż założył Zenon Pawlak, artysta, rozmiłowany w szkle i bursztynie. Od 2000 roku pracownia należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

Rodzinną pasję odziedziczył syn pana Zenona, Sebastian, który w roku 2005 zmodyfikował nazwę zakładu, podkreślając jego związek z wyrobem artystycznych lamp. Odtąd, pod szyldem WITRAŻ AMBERLAMP pracownia realizuje coraz więcej różnorodnych zamówień, nie unikając ciekawych wyzwań.

Lampy i witraże są wykonywane ręcznie, według najlepszych tradycji kunsztu gdańskich rzemieślników. Pan Sebastian sam projektuje i tworzy nowe wzory. Zamówienia, zarówno do wnętrz prywatnych, jak i do obiektów użyteczności publicznej i kościołów, zmuszają do nieustannego poszukiwania inspiracji.

W pracowni WITRAŻ AMBERLAMP były poddane renowacji m.in. witraże Katedry Oliwskiej. Oliwskie lampy bursztynowe znajdują nabywców w całej Polsce i poza jej granicami.

wróc do góry