logo vivaoliva

projekt realizowany przez
Fundację Wspólnota Gdańska

logo wspólnota gdańska

Czw. 23 września 2021

<--    wrzesień 2021   -->
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  • Sb

Wesprzyj nas 1%

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Wesprzyj kulturę i sztukę przekazując 1% podatku:
KRS 0000286430

Podsumowanie roku 2020 - kliknij tutaj, aby zobaczyć

Skarby Oliwian

skarby oliwian

znajdź w Oliwie

Banery

Korzystasz z tej www? zobacz

instytucja


logotyp instytucji

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej

Adres
80-308 Gdańsk
ul. Polanki 51

Kontakt
tel. stac. 58 301 80 99
mail. ciee@ciee-gda.pl
www.ciee-gda.pl

zawodowego kadr związanych z gospodarką wodno-ściekową. Działamy od 1993 r., głównie na terenie województwa pomorskiego, realizując projekty edukacyjne pomagamy poznać przyrodę i jej tajemnice, uczymy jak ją chronić i żyć w zgodzie z jej naturalnym rytmem.

Naszym głównym celem jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna, głownie ukierunkowana na rzecz zrównoważonego rozwoju, adresowana do różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Rzetelnie i profesjonalnie informujemy na temat środowiska i ochrony przyrody. Wspieramy postawy i aktywność prośrodowiskową. Trafiamy do różnych odbiorców stosując różnorodne metody aktywizujące: warsztaty, szkolenia, konkursy, edukacyjne akcje plenerowe, spektakle teatru ulicznego, wystawy. Oferujemy wsparcie, wiedzę, dobrze wyposażoną bibliotekę, a także duży zbiór czasopism, programów i filmów tematycznie związanych ze środowiskiem naturalnym.

Centrum jest wpisane na listę 100 rekomendowanych przez Ministerstwo Środowisko ośrodków edukacji na terenie Polski. W 2008 r. Fundacja otrzymała Nagrodą Bursztynowego Mieczyka za działania CIEE, przyznawaną najlepszym organizacjom pozarządowym w województwie pomorskim. W 2010 r. nasz festiwal „Piaskiem pisane – życie w Bałtyku” został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Środowiska „Nietypowa Lekcja Różnorodności Biologicznej”.

wróc do góry